اخبار مرکز ایمپلنت و زیبایی دندان شیراز

جدیدنرین اخبار دندانپزشکی

news

ارتباط عادات مسواک زدن با خطر بیماری قلبی

نویسنده: بدون دیدگاه اشتراک:

تحقیقات جدید نشان می دهد که به طور مرتب مسواک زدن دندان ها به مدت کافی می تواند خطر ابتلا به مشکلات قلبی را تا سه برابر کاهش دهد.

ارتباط عادات مسواک زدن با خطر بیماری قلبی

در یک مطالعه ی آمریکایی رابطه عادت مسواک زدن نزدیک به ۷۰۰ فرد بزرگسال با خطر ابتلا به بیماری قلبی، نارسایی قلبی یا سکته مغزی که انسان را در معرض خطر مرگ و یا باعث مرگ او می گردد را مورد بررسی قرار داده است .

ارتباط عادات مسواک زدن با خطر بیماری قلبی

این تحقیق نشان داد که احتمالا بهداشت دهان و دندان ضعیف می تواند منجر به کاهش سلامت عمومی و یا کاهش سلامت و تندرستی در قسمت هایی از بدن گردد . بدنبال این یافته های جدید ، بنیاد بهداشت دهان و دندان علاقه مند به تأکید بر اهمیت مراقبت خوب از سلامت دهان و دندان است . زیرا اعتقاد بر این است که ( رعایت بهداشت دهان و دندان ) می تواند منافعی که فراتر از دهان است را فراهم کند.

ارتباط عادات مسواک زدن با خطر بیماری قلبی

دکتر نیگل کارتر OBE، مدیر عامل بنیاد بهداشت دهان و دندان، می گوید: "شنیدن و آگاهی از چنین یافته هایی ممکن است به نظر کمی ترسناک باشد ، اما می تواند ثابت کند که هدف ، اصرار این سازمان ها ، نیاز به مراقبت بهتر از بهداشت دهان و دندان است.

این مطالعه به شواهد در حال رشد علمی ما افزوده و توانسته تا وجود رابطه قوی بین سلامت دهان و بدن ما را اثبات کند .

برای مدت ها ، بیماری لثه با شرایطی مانند سکته مغزی، دیابت، زوال عقل و نتایج حاملگی مرتبط بوده است. این ها همه شرایط جدی است که می تواند بر کیفیت زندگی یک فرد تأثیر بگذارد.

"مراقبت روزانه از دهان باید یک اولویت باشد و از دست دادن مزایای عدم انجام این کار ، نیاز به توجه و اهمیت دارد."

دکتر کارتر می افزاید :"وقت آن رسیده که دندانهایمان را بشوییم، این بخش کوچکی از زندگی روزانه ما بوده و تأثیری که می تواند داشته باشد بسیار مهم است. در برخی موارد، این می تواند به طور بالقوه موجب طولانی تر شدن مدت عمرمان گردد . "

"یکی از شایع ترین مشکلات بهداشت دهان ما که با آن مواجه هستیم، بیماری لثه است. تحقیقات نشان داده شده است که ( عدم پیشگیری ، پیگیری و درمان ) تاثیر مخربی بر سلامت قلب ما ، و نیز موجب بروز کاهش یا ازدست دادن جنبه های دیگری از سلامت ما داشته باشد .

ارتباط عادات مسواک زدن با خطر بیماری قلبی

خوشبختانه بیماری لثه یک بیماری قابل پیشگیری و قابل درمان است.

"دو بار در روز با خمیردندان فلوراید خمیردندان کنید . یک بار در روز با استفاده از برس های بین دندان و تمیز کردن دندانهایتان و بازدید معاینه منظم و دوره ای توسط دندانپزشک ، بی شک بهترین راه برای از بین بردن مشکلات دهان و دندان مانند بیماری لثه است."

ارتباط عادات مسواک زدن با خطر بیماری قلبی

منبع : منبع خبر

دکتر محمد امین دین پرور

تهیه و گردآوری : دکتر محمد امین دین پرور

مطلب قبلی

آیا شکلات تیره برای سلامت دهان و دندان مفید است

مطلب بعدی

رابطه بیماری های لثه با آلزایمر

You may also like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *