اخبار مرکز ایمپلنت و زیبایی دندان شیراز

جدیدنرین اخبار دندانپزشکی

news

بازسازی کامل فک بالا به کمک شش واحد ایمپلنت به شیوه دیجیتال

نویسنده: بدون دیدگاه اشتراک:

آقای "دکتر محمد امین دین پرور" در خصوص بازسازی کامل فک بالای بیمار مراجعه کننده به مرکز ایمپلنت و زیبایی دندان شیراز گفت :

بیماری که حدود یک سال پیش برای بازسازی کامل فک بالا مراجعه کرده بود با بهره برداری از شیوه دیجیتال تحت درمان قرار گرفت . امروز پس از گذشت این مدت وضعیت پایدار و مناسب با عملکرد بسیار خوبی را مشاهده می کنیم .

"دکتر دین پرور" در باره باز سازی کامل فک به روش دیجیتال افزود :

بیمار بدلیل اینکه دندان های باقیمانده فک بالا غیرقابل نگهداری بوده و لذا انجام مراحل درمان بازسازی فک بالا به شیوه دیجیتال طراحی شد . پس از بررسی نواحی مختلف استخوان فک بالا،نواحی مناسب جهت قراردادن ایمپلنت ها انتخاب گردید.

در نواحی خلفی دو طرف به دلیل عدم تمایل به انجام درمان های جراحی  پیوند سینوس دو طرف ،در طراحی ایمپلنت های خلفی با زاویه ای تقریبی ۴۰ درجه طراحی گردید. راهنماهای جراحی طراحی و به کمک پرینتر سه بعدی پرینت شدند.

درمان جراحی شامل خارج کردن دندان ها و ریشه های باقیمانده و کاشت ایمپلنت ها در نواحی انتخاب شده با همان زاویه و موقعیتی که در فضای نرم افزار طراحی شده بودند ، انجام شد . این اقدام در رادیوگرافی های پس از کاشت و مقایسه با الگوهای طراحی شده این مساله قابل بررسی می باشد.

پس از ۳ ماه از انجام درمان جراحی ، قالب گیری به کمک اسکنر داخل دهانی و به شیوه دیجیتال جهت طراحی و ساخت روکش های تمام سرامیک از جنس زیرکونیا و اباتمنت های اختصاصی انجام گرفت.

پس از طراحی، اباتمنت ها و پروتز نهایی،به کمک دستگاه های تراش آماده شده و به بیمار تحویل گردید.

تصویر خبر شماره دو : باز سازی کامل فک بالا به شیوه دیجیتال
تصویر خبر شماره سه : باز سازی کامل فک بالا به شیوه دیجیتال
تصویر خبر شماره چهار : باز سازی کامل فک بالا به شیوه دیجیتال
تصویر خبر شماره پنج : باز سازی کامل فک بالا به شیوه دیجیتال
مطلب قبلی

مزایای ایمپلنت به روش دیجیتال

مطلب بعدی

پیامدهای بی دندانی در استخوان

You may also like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *