اخبار مرکز ایمپلنت و زیبایی دندان شیراز

جدیدنرین اخبار دندانپزشکی

news

رابطه از دست رفتن دندان و بیماری های لثه با افزایش فشار خون

نویسنده: بدون دیدگاه اشتراک:

رابطه بیماری های لثه و از دست رفتن دندان با فشار خون

بیماری های لثه و از دست رفتن دندان تاثیر مستقیمی بر روی افزایش فشار خون دارد . دکتر محمد امین دین پرور ، دندانپزشک و مدیر مرکز ایمپلنت و زیبایی دندان شیراز در این باره گفت : تحقیقات زیادی در این خصوص انجام یافته است . و امروزه شاهده افزایش پژوهش های مبتنی بر شواهد بیشتری در دنیا هستیم . لازم است تا توجه بیشتری به تحقیقات مبتنی بر شواهد انجام پذیرد .

خبر : رابطه بیماری های لثه و از دست رفتن دندان با فشار خون

این دندانپزشک افزود :

بنده در این خصوص مطالعاتی داشته ام . خطر ابتلا به فشار خون رابطه مستقیمی با بیماری های لثه و از دست رفتن دندان دارد . حتی تمیز کردن بین دندان ها در طول روز نیز می تواند بسیار موثر باشد . به گونه ای که تمیز کردن بین دندان ها و دوری از ابتلا به بیماری های لثه می تواند باعث کاهش ابتلا به بیماری فشار خون گردد .

خبر : رابطه بیماری های لثه و از دست رفتن دندان با فشار خون

مدیر مرکز ایمپلنت و زیبایی دندان شیراز گفت :

تحقیقات نشان می دهد که زنان بعد از یائسگی معمولا از وضعیت از دست دادن دندان رنج می برند . این افراد بیست درصد بیشتر از دیگران احتمال ابتلا به فشار خون بالا را دارند . جدیدا تحقیقات گسترده ای انجام یافته و نتایج جالبی داشته است . این مطالعه جامع بر روی سی و پنج هزار زن در طول بیست سال جمع آوری شده است . نتایج نشان داد که بهبود بهداشت دهان و دندان به طور کلی کلید کاهش خطر ابتلا به فشار خون بالا است.

دکتر دین پرور افزود :

مراقبت از دهان و دندان امری ضروری است و باید به یک فرهنگ تبدیل شود . معاینات دوره ای در طول سال لازم و واجب است . متاسفانه این فرهنگ در حال حاضر چندان گسترده شده به نظر نمی اید . همین امر باعث می شود تا افراد تنها درصورت بروز مشکل به یک دندانپزشک مراجعه نمایند .

وی راهکار کاهش چنین بیماری هایی را افزایش آموزش ها به صورت مختلف دانست . وی معتقد است که آموزش های عملی به صورت دیداری مانند صدا و سیما بسیار موثر است . وی همچنین نظارت بر سلامت کودکان در دوران مدرسه را امری ضروری دانست .

این دندانپزشک معتقد است که ارتباط بسیار قوی بین سلامت دهان و بقیه بدن وجود دارد . همچنین رد کردن مراقبت از دهان و دندان در هیچ برهه ای از زمان را نمی توان پذیرفت . بی شک آخرین دست آورد چنین بی توجهی هایی "پشیمانی" خواهد بود .

تمیز کردن بین دندان ها در طول روز بیش از حتی مسواک زدن حایز اهمیت است . همچنان که پیشتر هم گفتم ، کسانی که بهداشت را رعایت می کنند خصوصا در خانم های مسن ، شانس ابتلا به فشار خون کاهش قابل ملاحظه ای به دنبال خواهد داشت .

خبر رابطه از دست دادن دندان و بیماری لثه با فشار خون

دکتر محمد امین دین پرور ادامه داد :

علاوه بر افزایش خطر ابتلا به فشار خون بالا، بیماری لثه نیز با بسیاری از شرایط مانند دیابت، سکته مغزی و بیماری قلبی عروقی نیز مرتبط است. با این حال خبر خوب این است که بیماری لثه یک بیماری قابل پیشگیری و قابل درمان است.

خبر رابطه از دست دادن دندان و بیماری لثه با فشار خون

وی در باره اینکه بهترین راهکار عملی برای دوری از چنین بیماری هایی چیست افزود :

  • دو بار در روز با خمیر دندان حاوی فلوراید مسواک بزنید
  • در طول روز با استفاده از وسایل مناسب و بهداشتی بین دندان ها را تمیز کنید
  • به طور منظم توسط دندانپزشک معاینه شوید
دکتر محمد امین دین پرور

روابط عمومی : مرکز ایمپلنت و زیبایی دندان شیراز

مطلب قبلی

رابطه بیماری های لثه با آلزایمر

مطلب بعدی

تبریک به مناسبت شب یلدا

You may also like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *