اخبار مرکز ایمپلنت و زیبایی دندان شیراز

جدیدنرین اخبار دندانپزشکی

news

نمونه ایمپلنت با شیوه دیجیتال

نویسنده: بدون دیدگاه اشتراک:

به گزارش روابط عمومی مرکز ایمپلنت و زیبایی دندان شیراز ، نمونه ای از درمان جراحی ایمپلنت با شیوه دیجیتال در سایت دکتر "محمد امین دین پرور" قرار گرفت . دکتر دین پرور در این باره گفت :

وضعیت بلافاصله بعد از تحویل و یک سال بعد از اتمام درمان را می توانید ببنید. لذا استفاده از فن آوری دیجیتال در ارتقای کیفی درمان های بازسازی بر پایه ایمپلنت قابل تامل و بسیار کمک کننده می باشد.

بیمار بدلیل اینکه دندان های باقیمانده فک بالا غیرقابل نگهداری بوده و لذا انجام مراحل درمان بازسازی فک بالا به شیوه دیجیتال طراحی شد . پس از بررسی نواحی مختلف استخوان فک بالا،نواحی مناسب جهت قراردادن ایمپلنت ها انتخاب گردید.

در نواحی خلفی دو طرف به دلیل عدم تمایل به انجام درمان های جراحی  پیوند سینوس دو طرف ،در طراحی ایمپلنت های خلفی با زاویه ای تقریبی ۴۰ درجه طراحی گردید. راهنماهای جراحی طراحی و به کمک پرینتر سه بعدی پرینت شدند.

درمان جراحی شامل خارج کردن دندان ها و ریشه های باقیمانده و کاشت ایمپلنت ها در نواحی انتخاب شده با همان زاویه و موقعیتی که در فضای نرم افزار طراحی شده بودند ، انجام شد . این اقدام در رادیوگرافی های پس از کاشت و مقایسه با الگوهای طراحی شده این مساله قابل بررسی می باشد.

پس از ۳ ماه از انجام درمان جراحی ، قالب گیری به کمک اسکنر داخل دهانی و به شیوه دیجیتال جهت طراحی و ساخت روکش های تمام سرامیک از جنس زیرکونیا و اباتمنت های اختصاصی انجام گرفت.

پس از طراحی، اباتمنت ها و پروتز نهایی،به کمک دستگاه های تراش آماده شده و به بیمار تحویل گردید.

تصویر خبر : انجام ایمپلنت به شیوه دیجیتال

خبر تکمیلی : نمونه ایمپلنت با شیوه دیجیتال

مطلب قبلی

فاز اول اجرای پروژه اصلاح درمان فیسینگ کامپوزیتی نامناسب انجام شده

مطلب بعدی

مزایای ایمپلنت به روش دیجیتال

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *